Особистісне здоров’я — важлива складова гармонійної особистості. Адже воно дає змогу дитині поступово стати самодостатньою та навчитися успішно розв’язувати доступні віку життєві завдання. У статті розповідаємо, як зміцнювати особистісне здоров’я дошкільників та які методи для цього використовувати. У дошкільному віці в дитини формуються основи особистісного здоров’я. Значною мірою на цей процес впливають батьки та педагоги, які мають створити сприятливі … Продовжити читання “Методи та прийоми підтримки особистісного здоров’я дошкільників”
У ЖДНЗ №37 успішно завершений проєкт «Психолого-педагогічна підтримка батьків, дітей та педагогів в умовах надзвичайної ситуації», що реалізується Всеукраїнським фондом «Крок за кроком» за підтримки Дитячого фонду ООН в Україні (ЮНІСЕФ) та за сприяння Міністерства освіти й науки України. 🔵Обговорювали та спільно шукали відповіді по темах: ✅ «Розуміння впливу війни на дітей та дорослих» ✅ … Продовжити читання “Проєкт «Психолого-педагогічна підтримка батьків, дітей та педагогів в умовах надзвичайної ситуації»”
Надзвичайно важливим є формування соціально-громадянської компетентності дітей дошкільного віку, усвідомлення своїх прав і обов’язків, формування в них почуття належності до своєї Батьківщини – України. Здавалось би тема складна та надто об’ємна. Насамперед тому, що поняття «Батьківщина» охоплює багато компонентів, починаючи з рідної домівки, культури, мови, побуту, традицій і закінчуючи народом, який витворив свою Батьківщину в … Продовжити читання “Патріотичний кейс”
Вихователі можуть навʼязувати вихованцям стереотипи за ознакою статі, навіть не усвідомлюючи цього. Марковані за ознакою статі іграшки та одяг, визначені соціальні ролі, сексистські вислови — усе це негативно впливає на дітей. Вони це засвоюють, а потім відтворюють. Основний метод боротьби з виявами гендерної дискримінації — обізнаність. Пропонуємо пошукати сексизм у дошкільному закладі та пояснити, як запобігати його проявам. Сексизм — будь-яка дія, … Продовжити читання “Гендерний дескримінація, або Де в дитсадку ховається сексизм”
Правова освіта дошкільників — порівняно новий педагогічний напрям. Він почав розвиватися наприкінці ХХ століття, коли міжнародна спільнота прийняла документи, що проголошували пріоритетність прав дітей у соціумі. Відтак перед педагогами постало завдання ознайомлювати дітей з їхніми правами та обов’язками. Поміркуймо, як пояснити дітям такі складні поняття та які види активностей їм пропонувати. Організуйте проєктну діяльність З чого … Продовжити читання “Правове виховання дошкільників: види активностей”